• Ako sme vyrábali krmivo pre vtáčiky

• 17.01.2024 10:35
      • Jedným z čiastkových cieľov aktuálnej témy, ktorou je Zeleň a ochrana prírody, v programe Zelená škola je aj starostlivosť o vtáčiky a iné živé tvory počas náročného zimného obdobia.
        Začali sme s výrobou informačných násteniek ohľadom druhov vtáctva a typov potravy. Tieto informácie doplnili aj žiaci 5. ročníkov individuálnymi projektami, kde podrobne popisujú celú špecifikáciu druhov, ktoré sa u nás vyskytujú.

• Aby sme sa dostali aj do praxe, zakúpili sme zmiešané zmesi drobných semien, z ktorých sme pomocou loja vytvarovali  rôzne tvary a tie povešali pre vtáky v okolí školy. Takto sme ich pozvali na  hostinu :)

Vypozorovali sme, že pred školou sa na tieto dobroty až tak nehrnuli, pretože je tam často veľký ruch, ale vzadu v  priestoroch vyvýšených záhonov a veľkej čerešne, tam sa nebáli a veselo si potravu vychutnávali.

Našli sme ešte aj zopár starších jabĺk a tie sme rovnako zavesili na stromy, aby si vtáčiky mohli zobkať.

Veľmi sa teším záujmu detí a tieto aktity, spojené s uvedomením, že v tomto mrazivom zimnom období sa naozaj treba o tieto krehké tvory starať, nemajú možnosť si krmivo samé nájsť.

Okrem žiakov z kolégia by sme radi vyzdvihli aj prácu pána školníka, ktorý sa o vtáčiky stará každoročne a nezávisle od našich zelenoškolských tém, preto veríme, že teraz sa už nájdu deti, ktoré mu s tým budú pomáhať a informovať aj ostatných.

kolégium Zelenej školy