• Zápis prvákov na školský rok 2024/2025

• Zápis do 1. ročníka na šk.rok 2024/25

Dátum a čas konania zápisu:

11. 04. 2024 od 14:00 do 17:30 hod. v budove školy

Zapisujú sa deti:

·         ktoré do 31.8.2024 (vrátane) dosiahnu vek 6 rokov a dosiahnu školskú spôsobilosť,

·         ktoré v školskom roku 2023/2024 pokračovali v povinnom predprimárnom vzdelávaní v MŠ alebo v úvodnom ročníku v základnej škole či v prípravnom ročníku v špeciálnej základnej škole (odklad povinnej školskej dochádzky).

Spôsob zápisu bude realizovaný prezenčnou formou (rodičia + dieťa) v priestoroch ZŠ Šenkvice.

Ak ste sa rozhodli zapísať svoje dieťa v školskom roku 2024/2025  do 1. ročníka  na našej ZŠ, je pre Vás pripravený formulár elektronickej prihlášky, ktorý nájdete na našej webovej stránke https://zssenkvice.edupage.org v ľavom menu alebo v tlačenej podobe v MŠ Šenkvice.

(Odporúčame využiť elektronickú prihlášku, ktorá poskytuje najvyšší komfort prihlásenia dieťaťa do ZŠ a škola okamžite vidí, ktoré prihlášky boli podané.)

Ø  ak nemáte možnosť vyplniť prihlášku online, prázdne prihlášky nájdete v MŠ Šenkvice,

Ø  zákonný zástupca môže škole poskytnúť informácie do elektronickej schránky školy prostredníctvom elektronického dokumentu, ktorý je autorizovaný kvalifikovaným elektronickým podpisom.

Spôsoby odovzdania Prihlášky do ZŠ:

Ø  osobne pri riadnom zápise, podpísanú obidvoma zákonnými zástupcami dieťaťa,

- elektronicky cez www.slovensko.sk, prostredníctvom elektronického dokumentu, ktorý je autorizovaný kvalifikovaným elektronickým podpisom.

Elektronická prihláška na webovej stránke našej školy je aktívna. Tlačenú verziu prihlášky si môžete vyzdvihnúť aj na riaditeľstve  MŠ Šenkvice.

Odporúčame rodičom, aby si aktivovali elektronickú schránku na doručovanie dokumentov, ktorú má každý občan zriadenú na stránke www.slovensko.sk , z dôvodu doručovania rozhodnutí o prijatí dieťaťa elektronickou formou.

Po odoslaní elektronickej prihlášky si treba vytlačiť ešte Písomné vyhlásenie o preberaní písomností, ktoré sa Vám zobrazí po odoslaní elektronickej prihlášky (Príloha č. 1).

V prípade, že neviete zo závažných dôvodov získať podpis druhého zákonného zástupcu dieťaťa na prihláške, vytlačte a vypíšte Písomné vyhlásenie jedného zákonného zástupcu dieťaťa, ktoré sa Vám zobrazí po odoslaní elektronickej prihlášky (Príloha č. 2).

Ak žiadate o výnimočné prijatie dieťa, ktoré ešte nedosiahlo 6 rokov, treba predložiť Potvrdenie MŠ o absolvovaní predprimárneho vzdelávania, ktoré sa Vám zobrazí   po odoslaní elektronickej prihlášky (Príloha č. 3).

V  deň  prezenčného  zápisu je vhodné, aby  prišli s dieťaťom  obaja zákonní zástupcovia a priniesli:

·         občiansky preukazresp. iný doklad o trvalom resp. prechodnom pobyte

·         rodný list dieťaťa

·         vytlačenú a podpísanú Prihlášku do ZŠ a Písomné vyhlásenie o preberaní písomností

·         8€ na predpisové zošity

·         v prípade, ak je dieťa zverené do výchovy jednému z rodičov, treba o tom priložiť doklad (rozhodnutie súdu).

Ak je pravdepodobné, že dieťa, ktoré dosiahne do 31.8.2024 vek šesť rokov, ale nedosiahne školskú spôsobilosť, rodič požiada o pokračovanie vzdelávania v príslušnej materskej škole na základe písomného súhlasu príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie a písomného súhlasu všeobecného lekára pre deti a dorast.

O tejto skutočnosti informuje zákonný zástupca riaditeľa školy formou zaslania rozhodnutia príslušnej materskej školy.

Na základné vzdelávanie možno výnimočne prijať dieťa, ktoré nedovŕšilo šiesty rok veku, po vyjadrení príslušného zariadenia poradenstva a prevencie a všeobecného lekára pre deti a dorast, plus  doručí Potvrdenie MŠ o absolvovaní predprimárneho vzdelávania.