• Dušičková výzva prijatá!

• 30.10.2023 13:58
      • V októbri 2023 zrealizovala Zelená škola v spolupráci s Funebra v rámci organizácie CEEV Živica dušičkovú výzvu, kde bolo treba splniť tieto požiadavky:

1. Urobte so žiakmi prírodný veniec.
        2. Zaneste plagát “Dušičky s úctou k prírode” na obecný alebo mestský úrad, na správu cintorínov.
        3. Spravte si spoločnú fotku žiakov s vytvorenými vencami.

A ako sa nám to podarilo?
      • Na " dušičkovej výzve" sme my - žiaci zo Základnej školy v Šenkviciach, ale aj ako Zelená škola v Šenkviciach, pracovali celý mesiac. Žiaci zo Zelenej školy umiestnili motivačný plagát aj v priestoroch obecného úradu a aj na cintorín. Mnohí žiaci z listov javora, ktorý nám rastie pred školou, vyrábali prekrásne ruže. Tieto ruže sme na spoločnom poobednom posedení s názvom Jablkové hodovanie zapracovávali v atmosfére čaju a koláčika spoločne s rodičmi do výroby vencov a rôznych jesenných dekorácii len čisto z prírodných materiálov.

Zistili sme, že to naozaj ide a netreba na to žiadne zbytočné plastové materiály - výsledok je prekrásny a mali sme z toho veľkú radosť. ĎAKUJEME za inšpirácie, motiváciu a podporu zo strany pedagógov a rodičov.

Kolégium Zelenej školy