• Jarné upratovanie v sobotu 20.4. 2024 spoločne s rodičmi

• 22.04.2024 10:18
      • V sobotu 20.4. sme sa stretli spoločne nielen s niektorými našimi žiakmi ale aj s ich rodičmi. Počasie nebolo veľmi prajné, ale to nás nemohlo odradiť od myšlienky, zveľadiť areál školy, či vypratať veci zo školskej pivnice.  A tak sme si vyhrnuli rukávy a pustili sa do zadaných úloh.
      • A ČO SA NÁM PODARILO?

Podarilo sa nám vyčistiť priestor pri pánovi školníkovi, ktorý po realizácii prístavby, zostal vo veľmi nevhodnom stave. Spriechodnili sme tak prístup k dvoru. Vyčistili sme priestor pri kompostéroch a naplnili sme ich  materiálom vhodným na kompostovanie. Zbavili sme sa stavebného materiálu a zaviezli ho na zberný dvor. Mnohé deti sa vybrali zbierať odpadky po okolí školy. Ďalšia skupinka  vyčistila dopravné ihrisko, kde  prestrihali prerastené kríky a pozametali popadané lístie z jesene. Spoločne sa vypratala pivničná časť pod budovou školy a rovnako sa veľa vecí odviezlo na zberný dvor. Podarilo sa nám zhotoviť  napájadlo pre vtáčiky, ktoré ešte bude treba natrieť bazénovou farbou a vložiť do zeme. Naše tvorivé deti pripravili aj prekrásnu nástenku ku Dňu Zeme, ktorá je umiestnená pri hlavnom vchode do budovy školy, takže sa smelo začítajte, keď prídete.

Po práci nás Obce Šenkvice pohostila skvelým gulášom a rada rodičov chutnou opečenou špekačkou.

Bola to skvelá akcia a my zo Zelenej školy vám všetkým VEĽMI PEKNE ĎAKUJEME ZA POMOC.