• Deň narcisov - 20.4.2023

• 20. apríla 2023 sme sa opäť zapojili do jedinečnej  verejno-prospešnej zbierky Ligy proti rakovine – DEŇ NARCISOV.

Deväť našich žiakov, dobrovoľníkov, chodilo po obci a vyberalo dobrovoľné finančné príspevky od obyvateľov obce.

Vyzbieraná suma je 1062,99 €

Ďakujeme, prispeli ste na dobrú vec!

• Deň Zeme - ekohračka

• Žiaci štvrtého ročníka si vyskúšali svoju tvorivosť tak, že si priniesli do školy rôzny odpadový materiál. Z tohto materiálu vytvorili hádzanárske ihrisko, robotov, futbalovú loptu, bábiky a iné hračky. Zistili, že aj recyklovaním si dokážu vyrobiť rôzne zábavné hry.

• Beseda so spisovateľom

• Dňa 25.aprila 2023 navštívil našu školu skvelý detský spisovateľ, plný nápadov Dávid Králik. Deťom predstavil svoju novú knihu Tukan, ktorý túŽIL LETieť.

Dávid žiakom prečítal  úryvok z knihy, spoločne si vyrobili a vyfarbili tukana z papiera a pútavým čítaním zaujal deti natoľko, že si mnohé z nich zakúpili jeho knihu priamo na hodine a pán spisovateľ im do nej napísal aj venovanie. Pobavil deti hrou na gitare, zahral a zaspieval pieseň, ktorá je aj v knižke. Deti mali príležitosť prečítať si pohľadnicu s "menučkom"  smerujúcim k sebarozvoju. Uvedomili si vlastnú hodnotu a jedinečnosť.

Kniha Tukan, ktorý túŽIL LETieť, je čosi ako slovenský Malý princ, ideálny vek čitateľa od 9 do 99 rokov. Ak hľadáte nejaký pekný a silný pribeh, ktorý sa vášho dieťaťa skutočne dotkne, toto je on.

Prajeme Dávidovi veľa ďalších nápadov a tešíme sa na ďalšie stretnutie.

• Matematická olympiáda - okresné kolo

• 12.4. 2023 sa v Modre uskutočnilo okresné kolo Matematickej olympiády v kategórii Z6 - Z8.

Naša škola mala zastúpenie aj v tejto súťaži a úspešnými riešiteľmi v kategórii Z6 boli Jakub Budoš a Adam Hlavaj a v kategórií Z7 - Marko Maslík.

Veľmi sa tešíme z úspechu našich žiakov a všetkým srdečne gratulujeme.

• Zber papiera sa predlžuje ...

• Vážení rodičia, milí žiaci,

zber papiera sa pre veľký záujem predlžuje do 28.04.2023.

Kontajner na papier je zložený v priestoroch bočného vchodu do školy (ulica, ktorou sa vchádza do telocvične).

Papier bude preberať a vážiť pán školník každý deň v čase od 7:00 do 7:30 hod. a od 13:00 do 14:00 hod.

Od 7:30 do 8:00 hod. je uzavretý vstup na Školskú ulicu kvôli bezpečnosti detí.

Pána školníka môžete kontaktovať na tel. čísle 0915 748 496 a dohodnúť si prevzatie papiera aj mimo určených hodín.

Trieda, ktorá nazbiera najviac kilogramov papiera získa sladkú odmenu.

Odovzdaný papier nesmie obsahovať:

• kartón,
            • odovzdané balíky papiera nesmú byť zviazané špagátom ani lepiacou páskou,
            • kalendáre musia byť zbavené plastového viazania a kartónových častí,
            • darčekové tašky,
            • fólie na zabalenie časopisov,
            • tvrdé obaly kníh.

•  DEŇ NARCISOV - 20.apríl 2023

Deň narcisov je jedinečná verejno-prospešná zbierka Ligy proti rakovine.

Tento rok sa zbierka koná už 27.- krát. Na Slovensku je veľa vzácnych zbierok. Pre ľudí s rakovinou je však zbierka narcisov tá najvzácnejšia. Pripnite si malý kvietok na podporu onkologických pacientov opäť aj v uliciach. Viac o tom, ako pomáha Liga proti rakovine zo zbierky DEŇ NARCISOV nájdete na https://www.dennarcisov.sk/.

Naša škola sa opäť zapája do verejno-prospešnej zbierky.

Dobrovoľníci, žiaci deviateho ročníka, sa budú pohybovať po našej škole a obci s pokladničkami, do ktorých môžete prispieť dobrovoľným príspevkom.

Vopred Vám ĎAKUJEME, Liga proti rakovine

• Vážení rodičia, milí žiaci,

od 17. 04. do  21.04. 2023 bude prebiehať v našej škole zber papiera súťažnou formou v rámci Zelenej školy. Kontajner na papier bude zložený v priestoroch bočného vchodu do školy (ulica, ktorou sa vchádza do telocvične).

Od 7:30 do 8:00 hod. je uzavretý vstup na Školskú ulicu kvôli bezpečnosti detí.

Trieda, ktorá nazbiera najviac kilogramov papiera získa sladkú odmenu.

Odovzdaný papier nesmie obsahovať:

• kartón,
            • odovzdané balíky papiera nesmú byť zviazané špagátom ani lepiacou páskou,
            • kalendáre musia byť zbavené plastového viazania a kartónových častí,
            • darčekové tašky,
            • fólie na zabalenie časopisov,
            • tvrdé obaly kníh.
          • Súťaž o najkrajšiu výzdobu tried s veľkonočnou tematikou

• 30.marca sa uskutočnilo vyhodnotenie súťaže o najkrajšiu výzdobu tried zameranú na veľkonočnú tematiku. Hodnotenie tried zrealizovali členovia žiackeho parlamentu.

V priebehu niekoľkých dní sa triedy zmenili na nepoznanie. Na 3. mieste sa umiestnila 6.B trieda, na druhom mieste je 8.B  a víťazom sa stala jednoznačne  9.B trieda.

Víťaznej triede srdečne blahoželáme!

• 7.A na zbere medvedieho cesnaku

• Medvedí cesnak patrí medzi prvé jarné bylinky, bez ktorého si jar už nevieme predstaviť. Má antibiotické a dezinfekčné účinky a vysoký obsah vitamínu C. V ľudovom liečiteľstve sa využíva na znižovanie krvného tlaku, čistenie ľadvín a močového mechúra. Vyznačuje sa detoxikačnými účinkami, upokojuje a zvyšuje chuť k jedlu.