• Varenie kapustnice

• Rada rodičov pri ZŠ v Šenkviciach sa v spolupráci so základnou školou oäť zapojila do obecnej akcie Súťaž vo varení kapustnice. Naše družstvo síce nevyhralo, ale získalo pre školu finančný obnos z predaja kapustnice a predaja výrobkov zo školských trhov v hodnote 467€. Ďakujeme obetavým rodičom, ktorí sa varenia kapustnice zúčastnili.

Rovnako naše poďakovanie patrí pánovi Imrichovi Ďurčovičovi zo Spolku vinohradníkov a vinárov v Šenkviciach, ktorý venoval škole výťažok z predaja vareného vína v hodnote 220€ a firme Helinstal, ktorí darovali škole sumu 47€.

Ďakujeme aj rodine Petríkovej, ktorá pripravila punč a výťažok z jeho predaja v hodnote 407€ venovali škole.

Všetky finančné prostriedky budú použité na vytvorenie príjemného prostredia pre žiakov v novej prístabe školy.

• Mikuláš v škole

• Aj do našej školy zavítal tradične 6.12. sv. Mikuláš so svojimi pomocníkmi – anjelmi i čertami. Deviataci pod vedením pani učiteľky Barbírikovej pripravili pre svojich mladších kamarátov mikulášsky program. Neobišli ani jedinú triedu. Žiaci 1. i 2. stupňa dostali možnosť predviesť svoje spevácke či recitačné schopnosti alebo odpovedať na zvedavé otázky Mikulášových veselých pomocníkov. A za to ich čakala sladučká odmena.

Pripravili sme pre vás z tejto udalosti video-zostrih, ktorý nájdete na tejto adrese:https://youtu.be/WxAuE6mmLuc

• Prerušenie výchovno-vzdelávacieho procesu

na základe nepriaznivého vývoja chorobnosti žiakov, ktorá dnes (12.12.2022) dosiahla počet 35,92%, po telefonickej konzultácii s RÚVZ BA a po konzultácii s detskou lekárkou Vám oznamujeme, že bude prerušený výchovno-vzdelávací proces od 13.12. do 20.12.2022.

Dňa 21. a 22.12. 2022 je udelené riaditeľské voľno z dôvodu rekonštrukcie elektroinštalácie.

Žiaci nastúpia do školy až po vianočných prázdninách (9.1.2023)

Ďakujeme za pochopenie a všetkým chorým deťom želáme skoré uzdravenie.

• Opäť sme dokázali, že na našej škole je veľa lásky!

• Po tretíkrát sme sa zapojili do zbierky, ktorá vďaka dobrým ľuďom poteší osamelých spoluobčanov a zahreje ich pri srdci.  Tento rok sme prekonali minuloročný rekord a vyzbierali sme 56 krabičiek, ktoré poputujú do Charity v Šenkviciach.

Krabičky ste naplnili niečím sladkým, slaným, teplým, láskou a my sme pridali vianočné pozdravy od detičiek. Šikovní žiaci spolu s pani učiteľkami v školskom klube vyhotovili pre seniorov krásne vianočné pozdravy.

Všetkým, ktorí sa zapojili do zbierky „Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok“ chceme veľmi pekne poďakovať.

• Olympiáda z anglického jazyka

• Dňa 30.11.2022 sa uskutočnila olympiáda z anglického jazyka – školské kolo.

V kategórii 1A sa zúčastnilo 25 žiakov, z toho bolo 6 úspešných riešiteľov. Víťazom je Zuzana Zara Vajgelová zo 7.B.

V kategórii 1B súťažilo 16 žiakov, z toho bolo 10 úspešných riešiteľov. V tejto kategórii zvíťazila Kristína Botková z 9.A.

V kategórii 1C postúpila Kvetka Deverová zo 4.A.

Všetci víťazi budú reprezentovať školu v okresnom kole. Víťazom prajeme veľa úspechov!