• Tvorba našich žiakov na hodinách výtvarnej výchovy

• Výtvarná výchova podporuje tvorivosť a kreativitu žiakov vo všetkých smeroch. Pri spontánnom výtvarnom tvorení zapájajú všetky zmysly, ktoré sa tak pozitívne vyvíjajú a žiaci získavajú dôležité predpoklady do života. Objavovaním a skúšaním nových výtvarných techník a postupov, ktoré sú žiakom na hodinách predkladané, sa rozvíjajú poznávacie zmysly. Tieto zmysly sú nevyhnutné pre poznávanie a orientáciu v rôznych oblastiach života. Výtvarná výchova je teda základným kapitálom tvorivosti, ktorý sa snažíme u žiakov cieľavedome a systematicky rozvíjať.

MOTTO

„Dokonalosť sa skladá z maličkostí, ale dokonalosť nie je maličkosť.“

Prikladám zopár ukážok prác žiakov na 2.stupni ZŠ na rôzne témy:

4. ročník: Zátišie – šrafúra, tieň

5. ročník: Zvieratko (reliéf z plastelíny alebo modelovacej hmoty), Negatív-pozitív (koláž, kresba), Kubizmus (maľba), Surrealizmus (koláž)

6. ročník: Mierka v umení (kresba, maľba suchým pastelom)

7. ročník: Dadaizmus (asambláž), Autoportrét v pop-art komixovom štýle (kresba)

8. ročník: Portrét (kresba ceruzkou), Portrét – dotvorenie renesančného portrétu line-art technikou, Štylizácie (kresba)

9. ročník: Pop-art portrét (kresba, maľba), Kópia obrazu (maľba)

Šenkvice vo farbách jesene – 5. – 7. ročník (maľba)

Škola v budúcnosti a dnes – 5. – 7. ročník (nadrozmerná skupinová maľba)

Mgr. Ivana Barbíriková

• Školské kolo súťaže Hviezdoslavov Kubín - 1. a 2. kategória

Hviezdoslavov Kubín je celoštátna postupová súťaž a prehliadka v umeleckom prednese poézie a prózy, v tvorbe recitačných kolektívov a divadiel poézie detí, mládeže a dospelých. Je najstaršou a najprestížnejšou súťažou v umeleckom prednese a vrcholným podujatím, ktoré vytvára a formuje kultúru slovenského národa.

Dňa 13. marca 2023 sa konalo školské kolo súťaže pre 2. a 3. kategóriu (5. – 9. ročníky) a 16. marca pre 1. kategóriu (2. - 4. ročníky).

Hodnotiaca porota si vypočula prednes všetkých recitátorov a udelila nasledovné ocenenia:

1. kategória (2. - 4. ročník):

POÉZIA

1. miesto: Benjamín Kolárik

2. miesto: Adela Danková

3. miesto: Marína Tomášová

PRÓZA

1. miesto/priamy postup: Paulína Štefinová

2. miesto: Tomáš Chromík

3. miesto: -

2. kategória (5. – 6. ročník):

POÉZIA

1. miesto: Klára Sláviková

2. miesto: Beata Mekelová

3. miesto: Nina Trubínyová, Lilien Horká

PRÓZA

1. miesto: Laura Villegas

2. miesto: Hana Ďurišová

3. miesto: Timea Calamarová, Svetlana Januchová

Ďakujeme všetkým účinkujúcim za odvahu a účasť na príprave tohto recitačného pásma, z ktorého sme si všetci odniesli mnoho príjemných umeleckých zážitkov.

Víťazom srdečne blahoželáme!

Mgr. Ivana Barbíriková

• Dňa 17.2.2023 sa uskutočnila olympiáda z biológie kategória E – školské kolo.

Zúčastnilo sa jej 21 žiakov.

Postupujúci do okresného kola biologickej olympiády sú:

kategória zoológia: Eliška Nováková a Petra Jackaninová

kategória botanika: Ema Kolenčíková a Patrícia Grúberová

kategória geológia:  Adam Stránsky a Matúš Hlavaj

Postupujúcim gratulujeme a budeme im držať palce v okresnom kole.

• ŠALIANSKY MAŤKO - krajské kolo

• Dňa 15.2.2023 sa konalo krajské kolo súťaže v prednese slovenských povestí – ŠALIANSKY MAŤKO. Našu školu úspešne reprezentovala Lucia Martišovičová, ktorá vo svojej kategórii získala 1. miesto.

Srdečne blahoželáme!

• Olympiáda v nemeckom jazyku - krajské kolo

• Dňa 15.2.2023 sa uskutočnilo krajské kolo Olympiády v nemeckom jazyku, kde našu školu úspešne reprezentoval Marco Marana zo 7.A triedy a získal 3. miesto v kategórii 1C. Srdečne blahoželáme!

• 14.2. Deň sv. Valentína

• Slávime sviatok svätého Valentína – deň lásky a zaľúbených.

Na svätého Valentína  sme si u nás v škole urobili  navzájom radosť valentínkami. Dievčatá zbierali odkazy počas celého dňa  do valentínskej krabice a po 6. hodine ich rozdali majiteľom:-)

Ďakujeme všetkým, ktorí sa do aktivity zapojili a spravili tak ostatným krajší deň.

• Karneval 2023

• Dňa 31.1.2023 sa uskutočnil karneval pre žiakov 1. stupňa. Žiaci si užili zábavu, súťaže a dobre si zatancovali.

• Matematická olympiáda - okresné kolo kategórie Z5 a Z9

• V okresnom kole matematickej olympiády našu školu v kategórii Z5 reprezentovali J. Kollár a H. Ďurišová, v kategórii Z9 J. Lanátor a L. Rédeky. Úspešnými riešiteľmi sa stali Jakub Kollár a Jakub Lanátor. Blahoželáme!

• Šaliansky Maťko - okresné kolo

• Dňa 27.1.2023 sa konalo okresné kolo súťaže v prednese slovenských povestí. Našu školu úspešne reprezentovali Adelka Mária Danková, ktorá vo svojej kategórii získala 2. miesto a Lucka Martišovičová, ktorá vo svojej kategórii získala 1. miesto.

Obom dievčatám srdečne blahoželáme!