• "Slovenskô ako maľované"

• Určite ste zaregistrovali, že každý zákazník predajne Lidl, ktorý si zakúpi v predajni Lidl tovar v hodnote minimálne 20 € vrátane DPH, obdrží pri pokladnici 1x balenie s nálepkami, ktoré obsahuje 5x nálepku a 1x hlasovaciu kartičku. Hlasovaciu kartičku je možné využiť na hlasovanie v súťaži „Vyhraj IT techniku pre svoju školu“.

Účastníkmi súťaže sú všetky súkromné a verejné základné, stredné školy, ktoré sú rozdelené podľa počtu žiakov do 8 kategórií. Naša škola spadá do 7. kategórie 351 - 500 žiakov. V tejto kategórii je výhra 1x IT vybavenie podľa vlastného výberu v hodnote 30 000 eur s DPH. Zákazník môže svoj unikátny hlasovací kód v čase konania súťaže zaregistrovať na stránke www.malovaneslovensko.sk. .... alebo priamo cez tento link ....https://malovaneslovensko.lidl.sk/sutaz#vote--dynamic a odovzdať škole svoj hlas. Zákazník sa môže hlasovania zúčastniť aj opätovne každou obdržanou hlasovacou kartičkou. Pokúsme sa spoločne získať IT vybavenie pre našu základnú školu. Hlasovať za školu môžete od 2. mája do 30. júna 2022.

Vopred Vám ďakujeme!

• EKO - exkurzia

• Dňa 25.5.2022 sme v rámci programu Zelená škola, kde rozpracovávame tému ODPAD, zavítali na skládku aj nášho šenkvického odpadu do FCC group v Trnave.

Čo sme sa dozvedeli? Dozvedeli sme sa, ako sa zo skládky odvádza nebezpečný metán, ďalej čo plánujú na skládke zmeniť, prípadne rozšíriť do budúcna. Zistili sme, že každý vytriedený odpad z domácností sa ešte ručne dotrieďuje, aby sa dal čo najlepšie zhodnotiť a mnoho ďalších zaujímavostí. A kto skládku navštívil? Boli to Ekohrdinovia, ktorí si dali tú námahu a vytvorili svoj EKO-denníček. 2.A - Jakub Červenka, 4.A - Sandra Vašinová a Ema Kotesová, 4.B - Ema Michalková, 5.B - Barbora Červenková, Lucia Martišovičová, Matúš Nagy, Dorota Havránková a Damián Grúber. Rovnako to boli žiaci z 5.B, 8.B a 8.A, ktorí počas Dňa Zeme formou rovesníckeho vzdelávania vzdelávali spolužiakov, či už pri triedení odpadu, ohľadom využitia elektrospotrebičov alebo pri nakladaní s elektroodpadom a  niektorí žiaci z kolégia Zelenej školy. Veľmi si vážime, že na škole máme takýchto žiakov, ktorým nie je ľahostajné v akom prostredí žijú a ktorí sa snažia svojím správaním inšpirovať ostatných.

Jana Hrnčiariková

• Pytagoriáda

• Dňa 29.3 a 30.3.2022 sa konalo okresné kolo Pytagoriády kategórie P3 - P8 (3. – 8.ročník).

Súťaže sa zúčastnilo 21 žiakov, z ktorých 8 bolo úspešných riešiteľov.

V kategórii

P3 - Peter Köplinger a Teodor Lio

P4 - Lukáš Krajčír, Eva Fidriková, Michal Vojtko, Jakub Kollár

P5 - Andrej Skyba

P8 - Natália Jánošíková.

Tešíme sa, že máme v škole takýchto šikovných žiakov a všetkým srdečne gratulujeme.

• Vážení rodičia, milí žiaci,

dňa 18.5.2022 bude udelené riaditeľské voľno žiakom 6. až 9. ročníka  z dôvodu testovania piatakov T5 2022.

Títo žiaci budú automaticky odhlásení z obeda.

Rozhodnutie o udelení riaditeľského voľna nájdete v prílohe tejto správy.

Riad._volno_T5.pdf

• Milé naše mamičky a babičky,

srdečne Vás pozývame na krátky kultúrny program pri príležitosti „Dňa matiek“, ktorý sa uskutoční dňa 15.5.2022 o 15:00 hod.

Tešíme sa na Vás!

• Chemická olympiáda - krajské kolo

• Dňa 28. 4. 2022 sa na Prírodovedeckej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave uskutočnilo krajské kolo chemickej olympiády. Zúčastnili sa ho žiaci 9.A triedy: Ondrej Chromík a Ján Hrotík.

Ján Hrotík sa umiestnil na treťom mieste  a Ondrej Chromík sa umiestnil na dvadsiatom deviatom mieste. Srdečne blahoželáme!

• Fotosúťaž - vyhodnotenie

• Minulé mesiace sa naši žiaci zmenili na fotografov, aby sa mohli zapojiť do Fotosúťaže.

Za získané zábery ste mohli hlasovať v ankete a takto ste rozhodli:

Kategória ČLOVEK:

3. Miesto: Timotej Ulický, 7.B

Výhercom srdečne gratulujeme

• Turnaj vo vybíjanej žiačok

• V stredu, 26. 4., sme sa po dvojročnej prestávke zúčastnili turnaja vo vybíjanej žiačok na úrovni okresu v Pezinku. Našu školu reprezentovali žiačky 7. ročníka.

Družstvá boli rozdelené do dvoch skupín, pričom v našej skupine sme skončili na 2. mieste a postúpili sme do semifinále.

Celkové 4. miesto nás veľmi príjemne prekvapilo a dokazuje bojovnosť a odhodlanie našich dievčat.

Veľká vďaka za vynikajúcu reprezentáciu patrí Viki Benčurikovej, Zuzke Červenkovej, Nelke Novákovej, Emke Dugovičovej, Emke Kolenčíkovej, Lei Petrakovičovej, Emke Strašiftákovej, Stellke Šuttovej a výborným kapitánkam Alicke Fidrikovej a Nike Slotíkovej.